• Комп'ютерна практика.

  Програмуємо Arduino вже на 1-му курсі!

 • Біомедична електроніка.

  Майбутнє вже близько!

 • Біомедична електроніка.

  Майбутнє вже близько!

 • Комп'ютерне моделювання.

 • Практичні навички.

  Робота з сучасною елементною базою!

Чому нас обирають

Міжнародна діяльність

Співробітництво з вузами по всьому світу!

Викладання англійською

Спецдисципліни англійською - Ваш ключ до успіху!

Сучасна спеціальність

Біомедична електроніка - спеціальність майбутнього!

Інноваційні розробки

Наукові дослідження світового рівня

Наші студенти-магістранти Богдан Кондратенко та Тимофій Якушкін освітньої програми "Пристрої Інтернету речей" закінчують практику в університеті прикладних наук Бонн-Райн-Зіг в Німеччині. П'ять тижнів полетіли швидко, і ось вже й настав день Farewell party. За ці п'ять тижнів наші студенти встигли виконати частину власних магістерських робіт, і їх результати будуть впроваджені в реальних розробках, відвідали Амстердам, об'їздили та обходили Кельн, Бонн, невеличкі автентичні німецькі міста та селища. Стали розуміти особливості німецької системою освіти та процедуру захисту випускних робіт магістра, познайомились з німецькими студентами та викладачами. Звичайно ж, відвідали місцеві Kneipe. Сподіваємось, що практика залишила в них багато позитивних емоцій, які вони будуть з теплотою згадувати в майбутньому. А про їх емоції та враження вони зможуть розказати вже в Україні - тож очікуйте на об'яви!

 

Если решили поступать в ЧНТУ (чего делать не стоит) то лучше поступайте на кафедру программной инженерии.

З 8 по 19 жовтня 2018 року ГО "Чернігів Європейський" разом з викладачами та студентами кафедри БРАС провели школу з робототехніки "Розумні речі - перший крок до розумного міста", яка реалізується в рамках ініціативи Meet and Code #meetandcode2018 Ресурсним центром Гурт у співпраці з TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH, при фінансуванні SAP. В роботі школи приймали участь діти - школярі віком від 14 до 17 років, які прослухали курс, що складався з лекційних та практичних занять в спеціалізованій лабораторії мікропроцесорної техніки кафедри БРАС. Метою проведення цього заходу була популяризація сучасних технологій, STEM-освіти та креативності. Сучасні інформаційні технології приваблюють школярів, вже нікого не здивуєш розумним годинником, або розумним телефоном - смартфоном. Школярі впевнено їх використовують, завантажують додатки, грають, обмінюються повідомленнями. Але - чи складно створити свою власну "розумну" річ? В рамках школи, під керівництвом тренерів - к.т.н., доцента кафедри БРАС, декана ФЕІТ Іванець С.А., та студентів групи МРАп-171 Яковенко Антона та Маладики Дмитра, учасники зробили свої перші кроки в програмуванні розумних речей та роботі з платами Arduino, опанували основи електроніки та робототехніки, та зібрали та запрограмували такі цікаві пристрої, як:

 • світлодіодна RGB-підсвітка,
 • "розумна лампа", що вмикається при зменшенні освітленості,
 • "розумна підсвітка", яка працюватиме лише під час руху,
 • "розумна розетка", яка буде керуватись мобільним телефоном через модуль Bluetooth. 

Школа викликала значний інтерес, всього прийняло участь біля 30 слухачів. Для більшості з них це був перший досвід програмування пристроїв на базі Arduino, але за рахунок наполегливості та уважності за короткий час вони змогли написати свої перші програми та зібрати перші пристрої. Час пройшов непомітно, і наприкінці школи майже кожен питав: "А чи буде продовження?". Так, продовження буде - викладачі кафедри БРАС вже готують новий курс, який планується провести на шкільних канікулах. Тож слідкуйте за об"явами! А по завершенню занять кожен отримав сертифікати учасника школи за підписами голови ГО "Чернігів Європейський" та декану ФЕІТ. Це перший, однак, сподіваємось не останній документ, отриманий учасниками в стінах Чернігівського національного технологічного університету.

 

Студенти-магістранти освітньої програми "Пристрої Інтернету речей" проходять практику в Бонн-Райн-Зіг університеті прикладних наук в Німеччині. Протягом п"яти тижнів студенти групи МПІРп-171 Богдан Кондратенко та Тимофій Якушкін в рамках програми DAAD з 8 жовтня по 13 листопада 2018 року поводитимуть дослідження за темою магістерської програми в Німеччині. Під керівництвом к.т.н., доцента кафедри БРАС Хоменко М.А. вони розроблятимуть програмне забезпечення, яке забезпечуватиме збір даних з датчиків, передачу сигналів по мережі EtherCAT на базі ARM мікроконтролерів STM32 та операційної системи FreeRTOS. Одночасно з цим, в Німеччині проводить дослідження завідувач кафедри БРАС к.т.н., доцент Велігорський О.А., тож загалом 4 представники кафедри зібрались в одному місці і в один час поза межами України. Навчання сучасним технологіям на кафедрі БРАС ЧНТУ дає нашим студентам визнання не лише на українському, а і на європейському рівні!