Мікроконтролерні комплекти та вимірювальне обладнання

В лабораторних практикумах обов'язкових дисциплін магістерської програми "Програмування вбудованих систем", а також бакалаврської програми "Мікропроцесорні системи РЕА" використовуються високопродуктивні 32-розрядні мікроконтролери STM32. В рамках співпраці з бізнесом та місцевими компаніями, зокрема, з компанією AgileVision.io було отримано сучасні відлагоджувальні мікроконтролерні комплекти на базі високопродуктивних мікроконтролерів STM32H7 (10 комплектів). Крім того, використовуються також відлагоджувальні плати STM32 Nucleo (5 комплектів), на яких здобувачі вперше знайомляться з даним сімейством контролерів.

 Для спостереження форми сигналів, геренації власних сигналів, а також аналізу цифрових інтерфейсів, використовуються багатофункційні пристрої Instrustar ISDS205X (цифровий осцилограф, функціональний генератор, логічний аналізатор). Живлення пристроїх здійснюється за допомогою двоканальних лабораторних джерел живлення UNI-T UTP33-03.

В вибірковій дисцилпні магістерської ОП "Сенсори та виконавчі механізми радіоелектронних систем" використовуються цифрові датчики вібрації, тиску, темпертаури, відстані, руху HC-SR501, а також виконавчі механізми (двигуни постійного струму та БДПС). В вибірковій дисцилпні магістерської ОП "Сучасні біомедичні сенсори" використовуються біомедичні датчики пульсу та насичення крові киснем, температури, ЕКГ AD8232.

Програмовані логічні інтегральні схеми

 

Відлагоджувальна плата ПЛІС на основі мікросхеми Cyclone IV. Містить мікросхему ПЛІС компанії Altera Cyclone IV на 10 тисяч логічних елементів. Розмір мікросхеми допускає розробляти на її основі системи з вбудованим процесором NIOS II, що дозволяє повністю закривати вимоги по курсам «Схемотехніка радіоелектронних пристроїв», «Архітектура мікропроцесорних систем» та «Архітектура сучасних процесорів».

Копмлектація відлагоджувальної плати окрім мікросхеми включає статичну та флеш пам’ять, інфорачервоний ресивер та температурний давач, RS-232 та VGA інтерфейси. Окрім цього до відлагоджувальної плати додаються камера, рідкокрісталічний дісплей, модулі USB, Ethernet, VGA, SD-карти.

 

В лабораторному практикумі з бакалаврського курсу «Схемотехніка радіоелектронних пристроїв» на основі відлагоджувальних плат ПЛІС студенти вивчають курс схемотехніки з використанням мови VHDL. Цей курс включає вивчення комбінаційних пристроїв (логічні елементи, шифратори та дешифратори, мультиплексори та емультиплексори), арифметичні пристрої, послідовністні елементи (тригери, регістри, лічильники), пам’ять, кінцеві автомати.

В лабораторному практикумі з магістерського вибіркового курсу «Архітектура сучасних процесорів» студенти розробляють мікропроцесорну систему-на-кристалі (System-On-Chip) з вбудованим софт-процесором NIOS II компанії Altera.

Одноплатні комп'ютери

Одноплатний комп’ютер Raspberry Pi3 Model B, побудований на системі-на-кристалі Broadcom BCM2835, яка включає в себе 4 ядра ARM Cortex A53 з тактовою частотою 1,4 ГГц, графічний процесор Broadcom VideoCore IV, і 1 Гб оперативної пам'яті.

Одноплатний комп’ютер Raspberry Pi3 використовується в лабораторному практикумі з магістерського вибіркового курсу «Архітектура сучасних процесорів» де студенти вивчають основи роботи з цим комп’ютером, роботу в операційній системі Raspbian, віддалене керування Raspberry Pi, роботу з периферійними пристроями.