Співробітники кафедри Біомедичних радіоелектронних апаратів та систем ЧНТУ активно співробітничають з закордонними університетськими науковими центрами.

 Гліндорський Університет Талліннський технічний університет  Бонн-Рейн-Зіг університет Університет Екстремадури

Гліндорський університет - перший досвід закордонного співробітництва

В квітні 2011 року Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України започаткувало програму навчання студентів та аспірантів, стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном. В перший же рік заявки на участь в цій програмі подали троє співробітників кафедри промислової електроніки ЧНТУ - Велігорський О.А.Хоменко М.А. та Заровський Р.В. Всі вони вибороли право провести тримісячне стажування в Гліндорському університеті, що розташований в м. Рексхем, Уельс, Великобританія. Протягом стажування викладачі пройшли програму академічної англійської мови, курс з інновацій у вищій освіті та коммерціалізації наукових досліджень. Разом з науковцями Гліндора вони виконували наукові дослідження систем управління фотоелектричними системами, зокрема - систем відбору максимуму потужності. За результатами виконаної роботи в закордонних виданнях було опубліковано кілька наукових статей та тез доповідей на конференціях.

Сертифікат з англійської мови  Сертифікат з проходження стажування

Під час програми у Великобританії Проводимо дослідження в Гліндорі

Спільні дослідження разом з провідним університетом Естонії

Перші контакти з представниками Талліннського технічного університету були встановлені Олександром Олександровичем Гусевим під час конференції "Силова електроніка і енергоефективність-2011". Доповідь Олександра Олександровича зацікавила керівника секції Силової електроніки ТТУ Дмитра Віннікова, який запропонував нашому співробітнику прийняти участь в грантовій програмі з метою вибороти право пройти тримісячне стажування в Естонії. Рівень поданої грантової заявки був високим, і вже в листопаді 2011 року Гусев О.О. працював над науковими проблемами в Таллінні. Зараз він крім посади асистента кафедри БРАС ЧНТУ також працює в Талліннському технічному університеті як старший науковий співробітник за сумісництвом.

Тематика спільних наукових досліджень науковців кафедри БРАС ЧНТУ та їх естонських колега стосується інтелектуальних систем управління для відновлювальних джерел (фотовольтаїки та вітроенергетики), а також перетворювачів напруги для них.

Це співробтіництво не стоїть на місці - в 2012 та 2013 роках Таллінн за грантовою програмою DoRa відвідував аспірант кафедри ПЕ Степенко С.А. В 2014 році науковці кафедри БРАС разом з представниками ТТУ та університету Екстремадури подали заявку на грант від програми НАТО "Наука заради миру та стабільності" спрямовану на створення портативного допоміжного джерела живлення на базі фотоелектричних перетворювачів з безпровідною системою комунікації. Починаючи з 2014-15 навчального року в ЧНТУ при кафедрі БРАС відкривається подвійна з ТТУ аспірантура, навчаючись в якій аспірант проводитиме наукові дослідження як в Чернігові так і в Таллінні, після чого він захищатиме дисертацію в Естонії і в Україні, отримуючи подвійний науковий ступінь.

Розширюємо наукові горизонти з Боннським університетом прикладних наук

В 2012 році розпочались перші контакти з одним з німецьких технічних університетів - Бонн-Рейн-Зіг університетом прикладних наук. Спільно з "Национальным исследовательским университетом МИЭТ" (колишній Московський інститут електронної техніки в м. Зеленоград) співробітники кафедри БРАС підготували спільну грантову заявку за програмою "Східне партнерство" від Німецької агенції академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Основою заявки було започаткування академічних обмінів студентів та викладачів між трьома університетами. Грант було затверджено на 3 роки, і з 2014 по 2016 роки викладачі з Чернігова зможуть 1 місяць проводити в Німеччині, виконуючи наукові дослідження та обмінюючись досвідом з німецькими колегами.

 З колегою з Німеччини Дослідження в лабораторії

Програму було розпочато весною 2014 року, коли завідувач кафедри БРАС Велігорський О.А. з квітня по травень перебував в Німеччині. Під час візиту він виконав наукові дослідження системи керування масивом фотоелектричних перетворювачів на базі методів штучного інтелекту. Розроблена ним та спеціальним чином навчена штучна нейронна мережа передбачає режим роботи перетворювача напруги для забезпечення максимуму відбору елктроенергії за умови часткових затінень поверхонь панелей фотоелектричних перетворювачів. Такий перетворювач дозволяє підвищити ефективність фотоелектричних систем у випадку швидкозмінних погодніх умов або наявності постійної тіні (димарі, гілки дерев та ін.). Результати досліджень вже подані до публікації в закордонних наукових виданнях.